„Utólag okos az ember” – a magyar válogatott támadó szerint volt jobb opciója is a hazatérésnél
Ádám Martin sajnálja, hogy nem sikerült megegyeznie az Austria Wiennel, pedig még Bognár György is az osztrák csapatot javasolta neki.
Furcsa szabályok miatt nem Európához csatlakoznak, de egy másik esélyt adott nekik.
Nyitókép: MTI/EPA/Norvég parti őrség/Marius Vagenes Villanger
***
Folytatódhat a miniállamok térnyerése a nemzetközi futballban. A Grönlandi Labdarúgó-szövetség (KAK) a hivatalos Facebook-oldalán közölte, hogy beadta a szükséges dokumentációt az Észak- és Közép-amerikai, Karibi Labdarúgó-szövetségek Konföderációjához (CONCACAF), így pozitív elbírálás esetén teljes jogú tagja lehet a kontinentális szervezetnek.
A Nemzeti Sport beszámolója szerint a zord, szélsőségesen hideg időjárási körülmények miatt nincsenek természetes füves pályák a föld legnagyobb szigetén, ezért nem léphetett be a Nemzetközi Labdarúgó Szövetségbe (FIFA-ba), vagy annak tagszervezeteibe, de miután a nemzetközi szövetség az előző évtizedben elfogadta a műfüves, illetve a beltéri pályákat, számos ilyen stadion és futballpálya épült az alig több mint 50 ezer lakosú, egyébként hatalmas kiterjedésű területen. Grönland földrajzilag Észak-Amerikához, politikailag a dán fennhatóság miatt Európához tartozik, bár Európától, illetve Izlandtól csak a Dánia-szoros választja el.
Ennek ellenére nem az UEFA-hoz adta be nevezését, mint például Feröer, amely 1990-ben lett az európai szövetség tagja. Az UEFA 2021-ben módosított statútuma szerint nem független területek már nem csatlakozhatnak a szövetséghez, mint korábban Gibraltár.
A grönlandi miniország így olyan nagyhatalmakkal mérkőzhet majd meg sikeres kandidálás esetén, mint az Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Mexikó, illetve olyan sorstársakkal, mint Curacao, Virgin-szigetek vagy Suriname. Idegenben kicsit melegük lesz, a vendégeik pedig könnyen rá- és megfázhatnak.